Бойове самбо

Бойове самбо – вид єдиноборств, створене в СРСР в 1930-і роки і остаточно сформувався до 1950-х років.
Увібрало в себе досвід створеного трохи раніше самбо (саме боротьби), боксу, дзюдо, ушу та багатьох інших видів бойових єдиноборств.

Особливості єдиноборства і ведення поєдинків.
Бойове самбо спочатку створювалося і розвивалося в середовищі представників силових відомств – міліції, прикордонних військ та інших. Відповідно і завдання ставилися наступні – ні в якому разі не вбивати суперника, а навпаки по можливості швидко зломити опір, провести больовий прийом і з нього ж вийти на конвоювання затриманого в потрібне місце. Саме тому в бойовому самбо так сильна борцівська складова. Якщо в скажемо Армійському рукопашному бою головне швидко знищити будь-який опір противника нехай і ціною його здоров’я або життя, в прикладних стилях карате змусити відступити противника або зробити його недієздатним в крайній ситуації, то у випадку з БС противника – порушника необхідно просто зламати і контролювати, але НЕ калічити і тим більше не вбивати.
З цього і слідує вкрай широкий спектр дозволених навіть в спортивному варіанті, больових прийомів, як наприклад викручування стопи, або удари в область шиї (виключаючи кадик і хребет). Всі вони дозволяють саме зломити супротивника.
У спортивному світі, особливо в середовищі рукопашних і змішаних єдиноборств, відома крайня «липкість» представників бойового самбо – їх здатність чіплятися за кожен сантиметр тіла і обвивати суперника, загальний високий рівень борцівською техніки і при цьому вміння йти від ударів і чіплятися за суперника і « в’язати »йому руки, позбавляючи можливості бити в подальшому. Це робить бійців БС вкрай небезпечними і складними супротивниками для будь-якого іншого єдиноборства. Саме тому бійці БС досить успішно переходять в професійний ММА – їх вміння боротися виручає в найскладніших ситуаціях.

Загальні правила і обмеження
Дозволені удари кулаками, ногами та поштовхи тулубом. Удари можна наносити в голову (крім потиличної частини), шию (крім горла і шийних хребців), груди, живіт, бічні частини тіла, спина (крім хребта), ноги. Удари ногами дозволені так само в усі місця що і руками. Наносити удари по лежачому супернику ногами не можна. Тільки якщо обидва суперники в положенні лежачи.
Дозволені всі типи кидків.
Больові прийоми – важіль ліктя, обмеження “ахілла” і “вузол” ліктя та багато інших.
Заборонені навмисні кидки з падінням на голову , скручування шиї або хребта, проведення задушливих прийомів пальцями.

Змагання
На сьогоднішній день Бойове самбо одне з найпопулярніших змішаний єдиноборств в Світі.
Постійно проводяться кубки, чемпіонати і змагання починаючи від міського рівня і закінчуючи Кубками Світу.

Екіпірування
Шолом боксерського типу, з відкритим овалом лиця, щільно прилягає до голови. Капа, куртка, спортивні шорти для самбо і м’які рукавички, що не перешкоджають можливостям захоплень суперника.